Powrót do szkoły – akcja ROZMAWIAMY – bezpłatne sesje grupowe

Miesiąc profilaktyki – jak uniknąć negatywnych skutków stresu związanego z nauczaniem domowym własnych dzieci.

Z uwagi na sytuację epidemiczną nasze konsultacje są bezpłatne. Promujemy pomoc i zaangażowanie, o ile tylko jest to możliwe.
Przyłącz się: KLIKNIJ_TUTAJ

Sesję prowadzi Marta Lenarczyk: https://pracowniarozmowy.pl/o-nas/

Każda sobota o 10:00 – godzinna sesja dostępna dla każdego. Możesz swobodnie wyrazić swoje oczekiwania i otrzymać wsparcie od innych.

Stresory:

Sytuacja epidemiczna jest tymczasowa, czas jej trwania jest nieznany, jednocześnie toczy się prawdziwe życie.  W tej chwili obok powszechnie występujących zjawisk:

  • izolacja fizyczna
  • ograniczenie relacji
  • ograniczenia wyboru
  • nowa rutyna dnia
  • nowe obowiązki
  • zagrożenie zdrowia
  • zalew niepokojących wiadomości
  • w niektórych przypadkach utrata pracy

na liście zadań rodziców dzieci w wieku szkolnym pojawił się obowiązek kompletnie nowej współpracy ze szkołą i nauczanie własnego dziecka w domu. Dla wielu rodzin to ogromne obciążenie, szczególnie kiedy szkoły ich dzieci nie są przygotowane do nauki zdalnej z uczniami, a także kiedy w domu poza dziećmi i młodzieżą szkolną są maluszki, które też potrzebują wsparcia i zainteresowania, a rodzice w tym wszystkim próbują pracować na „home office”.

Profilaktyka

Jak się nie poddać nerwowej sytuacji, zmniejszyć obawy, uniknąć przewlekłego stresu i „nie zwariować”? Jak, jako nauczyciel własnego dziecka, nawigować pomiędzy nauczaniem online, pilnowaniem odrabiania lekcji, życiem całej rodziny i nierzadko własną pracą?

Wiele podobnych pytań codziennie pojawia się w naszych głowach, szczególnie, że większość z nas – rodziców – nie doświadczyło nauczania domowego. Wrzuceni w tym obszarze na głęboką wodę, konfrontujemy się z obowiązkami, które mogą przytłaczać, frustrować i wpływać na nasze rodzinne relacje.

Dlatego, jeśli nie chcesz się poddać negatywnym stronom zmian, których doświadczasz, widzisz możliwość lepszej organizacji życia rodzinnego i zawodowego, ale jeszcze nie masz pomysłu jak to zrobić, potrzebujesz inspiracji, motywacji i wsparcia w działaniu, te sesje są dla Ciebie. Godzina raz w tygodniu, aby zaplanować zmiany, uzyskać wsparcie, wzmocnić konstruktywne nastawienie.

Bezpłatne sesje:

Interaktywna sesja – rozmowa, nie pogadanka. Jeśli rozmawiamy, każdy od siebie może się zwierzyć i dać coś innym. Dlatego sesje nie są nagrywane, odbywają się na żywo. Każda sesja jest dostosowana do potrzeb uczestników w danym dniu, w danej sytuacji.

Otwarta grupa wsparcia – każdy może dołączyć do grupy i każdy może ją opuścić lub pominąć zajęcia w danym tygodniu. Dzięki temu jest to jest czas dla Ciebie, dla Twojego komfortu i wsparcia.

Mała grupa (do 6 osób) – uczestnicy mają przestrzeń wypowiedzi, nie muszą się spieszyć. Dlatego sesja jest czasem ulgi i wypoczynku, ale i inspiracją do wykorzystania w domu.

Zapisz się na sesje sobotnie, zaczynamy o godzinie 10:00. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisz się na NEWSLETTER: ZAPISZ SIĘ

Zapraszamy!

Data

Kwi 11 2020
Zakończone!

Czas

10:00 - 11:00

Koszt

PRO BONO

Lokalizacja

on-line
Pracownia Rozmowy

Organizator

Pracownia Rozmowy
Telefon
+48 604 207 281
Email
pracowniarozmowy@gmail.com
Strona WWW
https://pracowniarozmowy.pl
Kod QR